Новости
20.05.2010
Стаття від прес-центру фестивалю

Прес-центр фестивалю: postup-21@ukr.net ,
тел. +38 (050) 330 22 87  

Загальна інформація, фото та пост-реліз розташовані на офіційному порталі   www.postup21.org.ua .


У ритмах запальної музики пролунав ІV Міжнародний дитячо-юнацький хореографічний фестиваль-конкурс «МІСТЕРІЯ ТАНЦЮ» 2010. Його проведення стало можливим завдяки співпраці величезної кількості команд та творчих колективів, серед яких і Благодійний фонд «Поступ XXI», і «Фонд сприяння розвитку Мистецтв України» під патронатом почесного президента  Анатолія Толстоухова, і міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» на чолі з головою Сергієм Татусяком, та за підтримки Львівської міської ради, Київського педагогічного університету ім. Грінченка і команди від Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Яскраві і оригінальні костюми, іграшково-технічно-друковані подарунки, торти від ресторану «Три мушкетера», фільм про сімейні традиції та їх сенс в житті дитини, море сміху та посмішок, незабутні враження учасників та глядачів фестивалю - все це супроводжувало свято протягом усіх днів. Феєричне дійство відтворили дитячі та юнацькі колективи майже зі всієї України. А їх виявилось чимало!

Звичайно їм допомагали компетентні та талановиті митці хореографічного світу. Тому зовсім нелегка доля чекала на почесних та високоповажних академіків та магістрів хореографії, які не шкодуючи сил працювали оцінюючи колективи учасників.
А журі цього року складалось з солістки балету Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського Вероніки Вітковської, доценту  кафедри народно-сценічної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв та доценту кафедри хореографії НПУ ім. М.Драгоманова Ірини Гутник.
І звичайно - Голова журі – народний артист України з довгим переліком звань та регалій і просто талановита людина Григорій Чапкіс.Урочистості моменту нагороди додали присутність представника посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Гаральда Германа, Заступника голови КМДА Людмили Денисюк, ректора Київського педагогічного університету ім.Грінченка Віктора Огневюка і святково прикрашений Майдан Незалежності в Києві, адже 15 травня відмічають День Європи в Україні та Міжнародний День сім'ї.

«ГРАН-ПРІ» фестивалю «Містерія танцю» 2010 взяв Зразковий ансамбль танцювальної  мініатюри «Фламінго» (м. Калуш, Івано-Франківська область). І м’якого здорованя з рук директора Київської фабрики іграшок «Гулівер» Ольги Лисенко  він отримав «За оригінальність ідеї постановки». Фламінго, як відомо птах танцюючий, мрійливий, рожевий, тому й хореограф-режисер Тетяна Сабодаш ідеї частіше за все бере з природи. Так юні танцюристи навчаються у звірят ставитися з любов’ю один до одного, з толерантністю та з повагою. Наступного року обіцяли приїхати й учасники старшої вікової категорії, що танцюють в ансамблі вже по 14-15 років, бо зараз вони готуються до іспитів в школі.Приємною несподіванкою перемога виявилась для юних дебютантів Зразкового хореографічного ансамблю «Кралечки» (м. Рівне) - перші місця в номінації «Сучасна хореографія» одразу в двох наймолодших вікових категоріях і приз за «За кращу балетмейстерську роботу»! Керівник ансамблю Ірина Василенко цінує в дітях розкутість і підбирає ролі учасникам в номері за індивідуальним характером. Щоправда в таких умовах процес засвоєння техніки танцю і дисципліна дещо «кульгають», але натомість розвивається самоорганізованість і невимушеність.

Не обійшлося й без пригод: за пів години до виходу на сцену, втомлені дорогою діти почали засипати прямо на руках батьків. Виступ юних рівненчан міг перетворитись в «королівство сплячих кралечок», але його врятували яскраве сонечко, ігри на свіжому повітрі та 100% рецепт успіху:
віра в себе і ніколи не здаватися!Також цього року призерами стали: Спортивно-хореографічний клуб «Танцдем» (м. Київ, керівник Охріменко Ірина), Танцювальна корпорація друзів, (м. Ужгород, керівник Брезинський Євгеній), Народний ансамбль танцю «Серпанок», (м. Львів, керівник Валентина Вартовник), Зразковий ансамбль «Троїцький» (м. Київ, керівник Дубкова Ольга) та Народний ансамбль танцю «Зорецвіт» (м. Миколаїв, керівник Мерлянова Ольга). В номінаціях «Дитяча хореографія» вразив Зразковий хореографічний ансамбль «Тіп-Топ» (м. Житомир, керівник Купченко Лариса), а «Глядацькі симпатії» завоював Народний ансамбль танцю «Серпанок» з м. Львів.

У Львові, де проходив перший відбірковий тур, один з учасників потайки прошепотів на вушко Юлії Бойко, президенту Благодійного фонду «ПОСТУП XXI»: «Так приємно, що ми маємо змогу поїхати виступати в Києві. Бо і в гостинній Польщі, і у вишуканій Голландії нас запрошують як професіоналів для виступу, але тут ми відчуваємо, що свято створюється для нас».

Тамара Федяй.