Воспитание и развитие
13
0
Рейтинги могут выставлять только авторизированные пользователи
Дитячий садок в стилі ЕКО
Специализация - воспитание и развитие
У передмісті Києва відкрився екосадок «Бесідничка» для дітей веганів та сироїдів. Його засновниця - Юлія Мироненко розповідає: “Екологічність проявлятиметься через формування у дітей дбайливого ставлення до природи, використання під час гри природних матеріалів, харчування здоровою їжею.
У передмісті Києва відкрився екосадок «Бесідничка» для дітей веганів та сироїдів. Його засновниця - Юлія Мироненко розповідає: “Екологічність проявлятиметься через формування у дітей дбайливого ставлення до природи, використання під час гри природних матеріалів, харчування здоровою їжею. Ідея створення такого садка з‘явилась завдяки моїй донці Відані. До речі, й вона тут навчатиметься ”.

Тут є власний фруктовий сад, тож влітку діти зможуть власноруч рвати плоди із дерев, гуляти, дихати свіжим повітрям. Поряд невелике озеро. І хоча приміщення планувалося, як приватний будинок, воно максимально комфортне для дітей: багато світла, високі стелі, дерев‘яна підлога. Класи з кольоровими меблями, великі дзеркала для занять хореографією та гімнастикою. На книжкових полицях багато дитячої літератури: художні твори, альбоми для юних художників та скульпторів.

Для прийому їжі діти ділитимуться на групи згідно свого раціону: вегани і сироїди - окремо. Харчуватимуться фруктами, овочами, горіхами, насінням. Дошкільнят з традиційними вподобання теж прийматимуть у екосадок, але сосиску чи шматочок м‘яса їм доведеться з’їсти вдома. “Взагалі, - зазначає Юля, -дієтологи не радять вживати білки тваринного походження більше одного разу в день. Насправді варіантів приготування сироїдських супів , соусів, суші, хлібців , тортів та цукерок — безліч. Можлива й теплова обробка, але максимум до 40 градусів ”.

Ще одна цінність дитсадка вихователь Олена. Вона має 11 років досвіду, в тому числі у сироїдницькому дитячому закладі. Сама практикує веганство. “Дітей не потрібно змушувати щось робити, - переконує Олена, - варто спостерігати за ними і через місяць другий самі покажуть, до чого мають хист”.

Сім‘я Олександра Шестакова та Інни Морозової практикує сироїдіння три роки. Їх трирічний син Сава теж сироїд, а двомісячна Злата харчується маминим молоком. Починали разом з відмови від м‘яса аби покращити еластичність шкіри готуючись до перших пологів. Народивши — не захотіли повертатися до звичного харчування . Інна каже: «Планувати вагітність краще тоді, коли організм перелаштувався і уже звик до сироїдства» Дивлячись на цих енергійних людей переконуєшся, що сироїдіння зовсім не теж саме, що недоїдання чи виснаження.

Можна по-різному оцінювати вплив на організм веганства чи сироїдіння. Головне на чому наголошували засновники, це те, що створюючи дитячий садок вони намагалися створити особливий простір для гармонійного розвитку дитини через гру, творчість і рух, де харчування - це основа гарного самопочуття.